Takip Edin

 Paylaş

Bütün Bu Bereketler

- Pastör Güçlü Erman

Yasa’nın Tekrarı 28. bölüm:

1Eğer Tanrınız RAB'bin sözünü iyice dinler ve bugün size ilettiğim bütün buyruklarına uyarsanız, Tanrınız RAB sizi yeryüzündeki bütün uluslardan üstün kılacaktır.

2Tanrınız RAB'bin sözünü dinlerseniz, şu bereketler üzerinize gelecek ve sizinle olacak:

3Kentte de tarlada da kutsanacaksınız.

4Rahminizin meyvesi kutsanacak. Toprağınızın ürünü, hayvanlarınızın dölü, sığırlarınızın buzağıları, sürülerinizin kuzuları bereketli olacak.

5Sepetiniz ve hamur tekneniz bereketli olacak.

6İçeri girdiğinizde de dışarı çıktığınızda da kutsanacaksınız.

7RAB size saldıran düşmanlarınızı önünüzde bozguna uğratacak. Onlar size bir yoldan saldıracak, ama önünüzden yedi yoldan kaçacaklar.

8RAB'bin buyruğuyla ambarlarınız dolu olacak. El attığınız her işte RAB sizi kutsayacak. Tanrınız RAB size vereceği ülkede sizi kutsayacak.

9Tanrınız RAB'bin buyruklarına uyar, O'nun yollarında yürürseniz, RAB size içtiği ant uyarınca sizi kendisi için kutsal bir halk olarak koruyacaktır.

10Yeryüzündeki bütün uluslar RAB'be ait olduğunuzu görecek, sizden korkacaklar.

11RAB atalarınıza ant içerek size söz verdiği ülkede bolluk içinde yaşamanızı sağlayacak: Rahminizin meyvesi kutsanacak; hayvanlarınızın yavruları, toprağınızın ürünü verimli olacak.

12RAB ülkenize yağmuru zamanında yağdırmak ve bütün emeğinizi verimli kılmak için göklerdeki zengin hazinesini açacak. Birçok ulusa ödünç vereceksiniz; siz ödünç almayacaksınız.

13RAB sizi kuyruk değil baş yapacak. Eğer bugün size ilettiğim Tanrınız RAB'bin buyruklarını dinler, onlara iyice uyarsanız, altta değil, her zaman üstte olacaksınız.

14Bugün size ilettiğim buyrukların dışına çıkmayacak, başka ilahların ardınca gitmeyecek, onlara tapmayacaksınız.

Bütün bu bereketler üzerinize gelecek ve sizinle olacak.

RAB’be hizmet etmenin ödülleri kaçırılamayacak kadar çok büyüktür. Bazıları itaat etmenin büyük bereketlerini unutmuştur, ve kolayca aldanarak RAB’be bağlı olmaktan uzaklaşmıştır.

RAB’be övgüler sun, ey canım!İyiliklerinin hiçbirini unutma! — Mezmur 103:2

Tanrı Sözü’nde O’nun iyiliklerinin hiçbirini unutmamamız hakkında açık bir uyarı vardır. Ne kadar kolayca unuturuz. Aynı zamanda, Tanrı’nın halkının RAB’be hizmet etmenin getirdiği harika bereketleri unutması için şeytan çok yoğun çalışır. RAB’be hizmet etmenin boş olduğunu düşüncesini getirerek yalan söyler. Günaha ayartarak kısa vadede kazanç teklif eder. Ama, günahın ücretinin ölüm ve benliğe ekmenin ürününün de yıkım olduğunu asla unutmayın!

Paylaş