Takip Edin

 Paylaş

Donat!

Donat! Hizmeti Türkiye'de yerel kilise önderleri ve hizmet ekiplerine Liderlik Eğitimi vermek için 2007 senesinden beri şu ayetleri ilke edinerek çalışmaktadır:

Birçok tanık önünde benden işittiğin sözleri, başkalarına da öğretmeye yeterli olacak güvenilir kişilere emanet et. (2. Timoteos 2:2)

John Maxwell ve bir kaç arkadaşı DONAT! Hizmetini 1997 yılında ABD'de başlattıkları zaman, vizyonları uluslararası Hristiyan önderleri Mesih’in Bedeni’nde daha etkili hizmet etmek için donatmaktı. Yüreklerindeki inanç Yüce Görev'i yerine getirmek için etkili liderlerin yetişmesi gereksinimiydi. Bu İsa'nın liderlik gelişimide bize örnek olarak gösterdiği modeldir. Yeryüzündeki hizmeti sırasında, zamanının büyük bir kısmını küçük bir çekirdek grubu dünyayı değiştirecek liderler olmak için yetiştirmekle geçirdi.

DONAT! büyük liderlik potansiyeline sahip olmalarına rağmen kısıtlı eğitim fırsatlarına ve kaynaklarına sahip olan Hristiyan önderleri dünya çapında bir donatım hizmetiyle desteklemek için hizmet vermektedir. Yürekten tamamen inanıyoruz ki, eğer dünya çapında Hıristiyan önderler eğitilir, teşvik edilir, donatılır ve kaynaklarla desteklenirse, Yüce Görev'i yerine getirmek doğrultusunda yapılacakların sınırı yoktur.

Altı çalışma kitabından oluşan Donat! Liderlik Eğitim sürecinin Türkiye'de çeşitli şehir ve kiliselerde düzenlediğimiz seminerlerinin ders videolarını izleyerek donatılabilirsiniz.

Paylaş