Takip Edin

 Paylaş

Rab Mesih

- Pastör Güçlü Erman

Rab'den miras ödülünü alacağınızı bilerek, her ne yaparsanız, insanlar için değil, Rab için yapar gibi candan yapın. Rab Mesih'e kulluk ediyorsunuz. — Koloseliler 3:23-24

İsa Rabbiniz olunca, okuduğunuz kitaplar, seyrettiğiniz filmler ve bedeninizi nasıl kullandığınız hakkında size söylemek isteyeceği bazı şeyler olacaktır.

Eğer İsa Rabbinizse, maddi durumunuz (parayı nasıl kazandığınız ve kullandığınız hakkında) size söylemek isteyeceği bazı şeyler olacaktır.

Eğer İsa Rabbinizse, evliliğiniz, çocuklarınız ve eviniz hakkında da söylemek isteyeceği bazı şeyler olacaktır. Mesleğiniz ve yaşadığınız yer hakkında da sizi yönetmek isteyecektir. Çünkü Rab Efendi demektir.

Evet, eğer İsa gerçekten sizin Rabbinizse, yaşamınızın her alanına girmek isteyecektir. Ben O’nun Rabbim olmasını istiyorum, ya siz? Hıristiyan yaşamını bereketleyen de budur. İsa’nın Efendiliği yaşamın zayıflıklarını, acizliğini ve insansal yönlendirişini kaldırır. Yaşamı doğallıktan doğaüstü olmaya yükseltir.

Çünkü gökte tanıklık edenler üçtür: Baba, Oğul ve Kutsal Ruh; ve bu üçü birdir. — 1. Yuhanna 5:7

Başlangıçta Söz vardı. Söz Tanrı'yla birlikteydi ve Söz Tanrı'ydı... Söz, insan olup aramızda yaşadı. O'nun yüceliğini ... gördük. — Yuhanna 1:1, 14

İsa’yı nasıl yaşamımın Rabbi yapabilirim?

İsa Yaşayan Söz’dür ve Tanrı Yaşayan Sözü açıklamak için bize yazılı Sözü vermiştir. Yaşamınızda Tanrı Sözü’ne, özellikle de Yeni Antlaşma’ya, ilk yeri verin. Bunu yaparak İsa’ya ilk yeri vermiş olursunuz!

Tanrı Sözü’nün hayatınızı yönetmesine izin verin. Bu Sözün hayatınızın Rabbi olmasına izin verin. Tanrı Sözü size hükmetsin. Böylece İsa’nın Rabbiniz olmasına izin vermiş olursunuz, çünkü İsa ve Sözü birdir.

Ruhsal şeyler hakkında ciddi olmamız gereken bir dönemde yaşıyoruz ve Kutsal Kitap’ın sevgi, yaşam, ev, evlilik ve çocuklar hakkında dediklerini öğrenmeye ihtiyacımız var.

Tanrı Sözü’nün sizin rehberiniz olmasına izin verin. Böylece İsa’yı yaşamınızın Rabbi yaparsınız. O zaman O’nun yazılı Sözü yaşamlarınızın Rabbi olur.

Aşağıdaki sözleri ikrar edin:

Rab İsa, yaşamımın her alanında Senin isteğin olsun. Yaşamımın her alanında: okuduğum kitap-larda, arkadaş çevremde, eğlence hayatımda, ilişkilerimde, evliliğimde, evimde, maddiyatımda, ve zamanımı geçirme tarzımda senin dediklerin olsun. Rab İsa, hayatımın Rabbi Sensin. Sözünün beni yönetmesine izin veriyorum. Sözünün bende hüküm sürmesine izin veriyorum; bundan böyle, SEN benim Rabbimsin. Sen beni yönetiyorsun. Sen hayatımın Rabbisin!

Paylaş