Takip Edin

 Paylaş

Müjdeyi Paylaşmak

- Pastör Güçlü Erman

Müjde’yi paylaşmak ve insanları Mesih’e getirmek için basit bir paylaşım planı:

Biraz konuştuktan ve buzları erittikten sonra, paylaştığınız kişiye şu soruyu sorun:

Şu anda ölseniz cennette gideceğinize emin misiniz?

Yanıtı bekleyin — büyük bir olasılıkla şöyle bir yanıt alacaksınız, “Umarım,” ya da “Emin değilim,” ya da “Ben iyi bir insanım,” v.b.

Senin için çok iyi bir haberim var. Tanrı seni seviyor ve hayatın için çok iyi bir planı var. Fakat, sana Kutsal Kitap’ta yazılanları söyleyeyim:

Kutsal Kitap diyor ki, “herkes günah işledi ve Tanrı’nın yüceliğinden yoksun kaldı” (Romalılar 3:23). Ne kadar iyi bir insan olsan da, cennette gidecek kadar iyi misin? Çünkü Tanrı seni kendi Kutsal Yasa’sına gore yargılayacak. Kutsal Kitap aynı zamanda diyor ki, “günahın ücreti ölümdür” yani cehennemde sonsuz yargı vardır (Romalılar 6:23a).

Eğer kişi iyi bir insan olduğunu düşünüyor ve Tanrı’nın onu yargılama-yacağını düşünüyorsa, On Emir’i kullanarak kişiyi günahın bilincine ulaştırıp Tanrı’nın Kutsal Yasa’sına göre suçlu olduğunu gösterebilirsiniz.

İyi haber şu ki Tanrı seni seviyor. Günahlarından bağışlanman ve O’nunla birlikte cennette sonsuz yaşam alman için bir yol açtı. Kutsal Kitap diyor ki, “Tanrı’nın armağanı ise Rabbimiz Mesih İsa’da sonsuz yaşamdır (Romalılar 6:23b). Kutsal Kitap diyor ki, “Tanrı bize olan sevgisini şununla kanıtlıyor: biz daha günahkârken Mesih bizim için öldü” (Romalılar 5:8).

Bu noktada kişiyle İsa Mesih’in çarmıhta günahlarımızın ücretini ödemek için kurban oluşunu paylaşmak için fırsatı değerlendirebilirsiniz. Bu fidyeyle kurtarmaktır. İsa, Tanrı’nın günaha karşı öfkesini yatıştırmak için bizim yerimize öldü. Bize sonsuz yaşam vermek için ölümden dirildi. Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik oğlunu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun (Yuhanna 3:16).

Bu ücretsiz kurtuluş armağanını almanın tek yolu günahlarından tövbe etmen ve İsa Mesih’e iman edip O’nu kişisel Rabbin ve Kurtarıcın olarak kabul etmendir. İsa’nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı’nın O’nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın (Romalılar 10:9).

O kişi için dua etmek istediğinizi söyleyin:

Rab, arkadaşımı bereketlemeni ve ona yardım etmeni diliyorum. Bugün Müjde’yi işitti. Gözlerini aç ve kurtulması için yüreğine dokun diye dua ediyorum. Onu sevdiğin için teşekkür ediyorum. İsa’nın adıyla. Amin.

İsa Mesih’i kabul etmeye hazır olup olmadığını sorun ve dua edin:

Rab İsa yüreğime gel. Bütün günahlarımı bağışla. Tövbe ediyorum. Seni Rabbim ve Kurtarıcım olarak Kabul ediyorum. Benim yerime öldüğün için teşekkür ediyorum. Tanrı’nın planını gerçekleştirmek için bana yardım et. Amin.

Paylaş