Takip Edin

 Paylaş

Uyanış Ateşi

“Halkın Sende sevinç bulsun diye bize yeniden yaşam (uyanış) vermeyecek misin?” — Mezmur 85:6

Günümüzün kilisesinde taze ve kalıcı uyanışa ihtiyaç var. Uyanış günümüzün kilise dünyasında çok popüler bir kelimedir. Bir çok kişi uyanıştan bahsetmektedir, uyanış istemektedir ve hatta uyanış için dua etmektedir. Bu konuda bir çok kitap yazılmıştır ve bir çok önder bu konuda vaaz etmektedir. Malesef, pek az kişi gerçek bir uyanış tatmak ve kalıcı bir şekilde yaşamaktadır. Mesih’in Bedeninin en büyük ihtiyacı istikrarlı bir uyanıştır. Uyanış dünya için değil, ilk önce kilise içindir.

Uyanış nedir? Uyanış hakkında pek çok yanlış anlamalar var. Uyanış büyük mucizeler, harikalar ve belirtiler görmek değildir. Uyanış kilisede herkesin yere düşmesi veya hoplayıp, zıplayıp, koşması da değildir. Uyanış bir çok günahkarın koşarak kiliseye tövbe etmeye gelmesi de değildir. Uyanış sevinçle dolup gülmek, ağlamak, dans etmek, titremek ve yere düşmek de değildir. Bunların hepsi içsel olan derin bir işin dışsal belirtileridir ve çoğu zaman kilise uyanışlarında görülen şeylerdir. Devamlı bir dokunuş veya dışsal belirtilerini aramamalıyız. Kilisede ve insanların yaşamlarında bu tür belirtilerin görülmesi herkesi kutsal yapmaz. Belirtileri değil, belirtileri veren Ruh’u aramalıyız.

Uyanış Tanrı’nın bir dokunuşu değil, ama her imanlının yüreğinde olan gerçek bir değişmedir. Gerçek uyanış imanlının kalbinde günaha karşı çok derin bir duyarlılık ve pişmanlık oluşturur ve gerçek bir tövbeye yöneltir. Her imanlı kendi yüreğinde bireysel bir uyanış tecrübe etmelidir. Yüreğinizi tamamen Rab’be teslim etmeniz ve O’nun hayatınızın her alanının Efendisi olmasına izin vermeniz gerekiyor. Uyanış gelince hayatınızın her alanına dokunur. Yüreğinize, düşüncelerinize, duygularınıza, maddiyatınıza, ailenize, işinize, evliliğinize, her şeye dokunur. Tanrı hayatınızın merkezi olur. Yaptığınız her şeyi O’nun için yaparsınız. Gerçek uyanış İsa’yı tüm yüreğinizle deli gibi sevdiğiniz zaman başlar. Hayatta arzuladığınız tek şey İsa olur. Yaşamınızın tüm amacı O’nun isteğini yerine getirmek ve O’nu hoşnut etmek olur. İsa’nın tatlı varlığında kalmak ve Kutsal Ruh’un hayatınızı tamamen yönetmesini istersiniz.

Günümüzde Tanrı’nın işlerini tazelemesi için kuvvetli bir çağrı olmalıdır. Her şeyi O’na teslim etmeli ve bizi değiştirmesine izin vermeliyiz. Tanrı’nın halkının Tanrı’yla ilişkilerini çok ciddiye alma zamanı gelmiştir. Bu dünya tarihinin en büyük hasatını biçecek olan en son nesil biziz. İsa çok yakında geri gelecek. Bizi kendisiyle daha derin bir ilişkiye çağırıyor. Görkeminin bu karanlık dünyaya hayatlarımızdan parlamasını istiyor.

“Öyleyse, günahlarınızın silinmesi için tövbe edin ve Tanrı’ya dönün. Öyle ki, Rab size yenilenme fırsatları (uyanış) versin.” — Elçilerin İşleri 3:19

Gerçek uyanışı yaşayın. Rab’bin görkeminin sizi doldurup değiştirmesine izin verin!

Paylaş