Takip Edin

 Paylaş

Koruyucumuz İsa

Yüceler Yücesi’nin barınağında oturan, 2 Her Şeye Gücü Yeten’in gölgesinde barınır. 2 “O benim sığınağım, kalemdir” derim RAB için, “Tanrım’dır, O’na güvenirim.” 3 Çünkü O seni avcı tuzağından, ölümcül hastalıktan kurtarır. 4 Seni kanatlarının altına alır, onların altına sığınırsın. O’nun sadakati senin kalkanın, siperin olur. 5-6 Ne gecenin dehşetinden korkarsın, ne gündüz uçan oktan, ne karanlıkta dolaşan hastalıktan, ne de öğleyin yok eden kırgından. 7 Yanında bin kişi, sağında on bin kişi kırılsa bile, sana dokunmaz. 8 Sen yalnız kendi gözlerinle seyredecek, kötülerin cezasını göreceksin. 9 Sen RAB’bi kendine sığınak, Yüceler Yücesi’ni konut edindiğin için, 10 Başına kötülük gelmeyecek, çadırına felaket yaklaşmayacak. 11 Çünkü Tanrı meleklerine buyruk verecek, gideceğin her yerde seni korusunlar diye. 12 Elleri üzerinde taşıyacaklar seni, ayağın bir taşa çarpmasın diye. 13 Aslanın, kobranın üzerine basıp geçeceksin, genç aslanı, yılanı çiğneyeceksin. 14 “Beni sevdiği için onu kurtaracağım” diyor RAB, “Beni iyi tanıdığı için ona kale olacağım. 15 Bana seslenince onu yanıtlayacağım, sıkıntıda onun yanında olacağım, kurtarıp yücelteceğim onu. 16 Onu uzun ömürle doyuracak, ona kurtarışımı göstereceğim.” — Mezmur 91

Tanrı’nın korumasını Mezmur 91 kadar güçlü anlatan başka ayetler yoktur. Tanrı’nın gücünün her şeye yettiğini anlamalısınız. O’ndan daha büyük güç yoktur. İçinizde korku oluşturacak şeyler yerine, O’nun sizi koruyacak gücü ve yeteneğine odaklanmalısınız.

Kutsal Kitap, son günlerde dünyanın üzerine gelecek felaketlerden dolayı insanların korkudan bayılacağını, yani yüreklerinin zayıf düşeceğini söyler (Luka 21:26). Yüreğinin zayıf düşmesi içine korku girmesine izin vermen demektir. O zaman imanın zayıf düşer ve Tanrı’nın vaatleri hayatında çalışamaz. İnsanlar bir çok şeyden korkar. Bazıları uçağa binmekten korkar, bazıları karanlıktan. Bazıları ise son zamanlarda olan terör eylemlerinden dolayı şehirde yaşamaktan korkuyor. Bir çok sebeplerden dolayı Tanrı’nın halkının yüreklerini korku kaplıyor.

Fakat Tanrı halkının korku içinde olmasını istemiyor. Tanrı, halkının iman dolu olmasını istiyor. Korku içinde olan iman dolu olamaz. Yeni Antlaşma’da kurtuluş için kullanılan Grekçe kelime sozo, sağlık, esenlik, bütünlük, şifa, muhafaza, özgürlük, sağlayış, ve korunma anlamındadır.

İsa sadece kurtarıcımız değil, aynı zamanda koruyucumuzdur. İsa sığınağımızdır. Fırtınanın ortasında barınağımızdır. Hayatta sizi kuşatan durumlar ne olursa olsun fark etmez. Şehrin ortasında etrafınızda bombalar patlıyor olsa bile veya suç almış başını gidiyor olsa bile, fark etmez. O sizi korumak ve kalkanınız olmak için yanınızdadır.

“Bunları size, bende esenliğiniz olsun diye söyledim. Dünyada sıkıntınız olacak. Ama cesur olun, ben (İsa) dünyayı yendim!” — Yuhanna 16:33

Çünkü Tanrı bize korkaklık ruhu değil, güç, sevgi ve özdenetim (sağlam irade) ruhu vermiştir. — 2. Timoteos 1:7

Korku sizi ele geçirmeye çalışan şeytani bir ruhtur. Bundan dolayı Tanrı’nın Ruhu’nun sizi ele geçirmesine izin verin!

Paylaş